Miesięczne archiwum: Marzec 2020

DO SENIORÓW

DRODZY SENIORZY

Przyszło nam żyć w trudnych czasach. Jeszcze nie tak dawno nikt by się nie spodziewał, że dla naszego bezpieczeństwa zostanie znacznie ograniczona nasza swoboda poruszania się. W kraju notujemy coraz więcej przypadków zachorowań. Koronawirus przenosi się z człowieka na człowieka z bardzo dużą łatwością, szybko namnaża się i sieje spustoszenie przede wszystkim w płucach. Musimy uważać !!! Musimy stosować się do nakazów i zakazów rządu i wirusologów!!!.

Jesteśmy najbardziej zdyscyplinowaną grupą społeczną, wszak wiemy co znaczy solidarność w trudnych czasach. Uczymy się wszyscy postaw społeczeństwa obywatelskiego. Dlatego…..

Zostajemy w domu!. Nie spotykamy się z sąsiadami, nie wychodzimy do sklepu i apteki – tylko w uzasadnionych przypadkach!

Zachowujemy podstawowe zasady higieny, czyli często myjemy mydłem ręce, przecieramy szmatką z mydłem telefon, klawiaturę komputera, klamki i kontakty.

Korzystajmy z pomocy innych! Nie wstydźmy się poprosić o pomoc w zrobieniu zakupów czy przyniesieniu leków z apteki. Zdajmy się w tych czynnościach na pomoc ludzi młodych, którzy chętnie spełnią nasza prośbę.

Bądźmy odpowiedzialni za siebie, naszych bliskich i rodziny.

W razie złego samopoczucia dzwonimy do sanepidu ,NFZ uruchomił całodobową infolinię (800 190 590) udzielającą informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Co robimy?

Siedząc w domu nie rozpaczajmy, nie pogrążajmy się w „czarnych” myślach. Starajmy się jak najczęściej przywoływać w pamięci te chwile, w których byliśmy szczęśliwi, w których było nam dobrze. Sięgnijmy do szuflady, gdzie leżą zdjęcia, może trzeba jest poukładać, opisać, aby nasze wnuki wiedziały kogo przedstawiają, wstawić rok ich zrobienia – przynajmniej w przybliżeniu.

Popatrzmy na nasze teczki z dokumentami. Na pewno nie które z nich są już nieaktualne,trzeba je wyrzucić. Obejrzyjmy film w TV, zadzwońmy do znajomych, do dawno nie widzianej koleżanki, do  rodziny u której już dawno nie byliśmy. Jest to czas także na odnawianie znajomości.

Ten trudny czas minie, a wówczas ze dwojoną siłą przystąpimy do odwołanych spotkań, konferencji zawodów sportowych, wycieczek. Zbierajmy więc siły na potem, myślmy pozytywnie. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i…DO ZOBACZENIA!

    Leokadia Kubalańca

   Przewodnicząca Forum Seniorów

   Samorządu Województwa Opolskiego

 

Międzynarodowy Dzień Kobiet

dzien_kobiet_roza

Zarząd koła „Zaodrze ” PZERiI w Opolu,zaprasza wszystkie panie-członkinie koła,na spotkanie z okazji Dnia Kobiet w dniu 10.03.2020, o godz. 10.00.Spotkanie odbędzie się w świetlicy AO „Zaodrze”,w Opolu,przy ul.Prószkowskiej 39A.

Spotkanie uświetni występ przedszkolaków z Integracyjnego  Przedszkola nr 38 w Opolu.

Serdecznie zapraszamy.

——————————————————————————————————————-

W dniu 10.03.2020 r. odbyło się spotkanie z  członkiniami koła „Zaodrze” PZERiI w Opolu.

W spotkaniu  zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście:

- Prezes OSM „Przyszłość”

-Sekretarz Rady Nadzorczej OSM „Przyszłość”

-Kierowniczka Administracji Osiedla „Zaodrze”

Spotkanie  upłynęło w  miłej atmosferze., przy kawałku ciastka i kawie.Spotkanie uprzyjemnił występ przedszkolaków z zaprzyjaźnionego przedszkola nr 38 w Opolu.Panie obsługiwali członkowie koła w fartuchach i muszkach.Każda z Pań otrzymała  z tej okazji kwiatek w doniczce.

Zdjęcia ze spotkania  w zakładce „GALERIA”