Miesięczne archiwum: Styczeń 2018

Nominacja

Nasza koleżanka  Leokadia Kubalańca została nominowana w Plebiscycie  NTO „Człowiek Roku 2017″ w kategorii „działalność społeczna i charytatywna”.

Prosimy o wsparcie tej kandydatury wysyłając SMS -a pod nr 72355 o treści CRD.92.

Dziękujemy.

Zarząd Koła „Zaodrze” PZERiI

Certyfikat nominacji NTO

Drużyna siatkówki zaprasza

siatkówka

Drużyna piłki siatkowej działającej przy ŚDS  „Magnolia” zaprasza wszystkich chętnych seniorów do udziału w zajęciach sportowych, które odbywają się w sali gimnastycznej przy ul. Dambonia 3 ( budynek ŚDS „Magnolia).

Drużynę tworzą członkowie Koła „Zaodrze” PZERiI,  a także osoby niezrzeszone.

Zajęcia odbywają się w każdy wtorek i czwartek w godz. 16.00-18.00.

Jeżeli lubisz przebywać wśród ludzi pozytywnie zakręconych, z poczuciem humoru                 i potrafisz złapać piłkę, dołącz do nas, a na pewno nie pożałujesz.

Zapisy przyjmuje i udziela wszelkich informacji Jerzy Szlengel nr.tel. 503324485

Oferta pobytu w sanatorium „Karpaty” w Truskawcu

O F E R T A

8-dniowego pobytu w sanatorium „Karpaty” w Truskawcu na Ukrainie w dniach 22.04-29.04 2018 Cena 990 zł + 200 zł przejazd autokarem tam i z powrotem

W cenie pobytu:

pokój 2-osobowy standard  (łazienka,suszarka do włosów,TV,lodówka,czajnik,telefon-wyżywienie 3x dziennie- stół szwedzki z dużym wyborem dań kuchni ukraińskiej i światowej

zabiegi lecznicze w/g zaleceń lekarzy

opieka rezydenta polsko-języcznego

podstawowe ubezpieczenie turystyczne

Na terenie ośrodka znajduje się własna pijalnia wód mineralnych,nowoczesna baza leczniczo-diagnostyczna,basen gratis,sauna gratis,śiłownia gratis,baza konno-sportowa,własny ogród zoologiczny,salon fryzierski,kosmetyczny,biblioteka,internet WiFi,wypożyczalnia rowerów.

Fakultatywne wycieczki do Lwowa,Drohobycza w Karpaty.

Uwaga ! Do wyjazdu na Ukrainę ,każdy z uczestników musi posiadać ważny paszport/ ważny minimum 6 m-cy od daty wyjazdu/.

Termin w którym proponujemy wyjazd jest ostatnim terminem promocyjnym/ dot.ceny /.

Następne terminy przy turnusach 8-dniowych kosztują 1O9O zł plus dojazd 2OO zł.

Wyjazd jest w dniu poprzedzającym rozpoczęcie turnusu / sobota /.

W przypadku małej ilości chętnych możliwa jest realizacja transportem rejsowym lub transport mikrobusem za dodatkową dopłatą.Ostateczne potwierdzenie transportu na ok.1 tydzień przed terminem wyjazdu.

Zgłoszenia chętnych do wyjazdu przyjmuje p.Bogumiła Czerniecka-członek zarządu koła „Zaodrze” PZERiI w Opolu,tel.511956915 w terminie do 31 stycznia 2O18 r.łącznie z zaliczką 35O zł. od osoby.Pozostałą kwotę tj.84O zł.należy uiścić do 25 marca 2O18 r.

 

Przedstawiona oferta, została opracowana na podstawie przesłanej przez Biuro Turystyki ” Joanna” Wrocław ul.Piłsudskiego 74 Tel.71 341 84 62  propozycji Truskawiec- Sanatoria.

Pełna oferta ” Truskawiec-sanatoria ” wraz z szczegółami tj.datami turnusów,odpłatnością,dojazdami,historią miasta,atrakcjami turystycznymi Truskawca,walorami leczniczymi uzdrowiska,rozrywką,rekreacją,kuchnią,językiem,walutą,przepisami celnymi,ubezpieczeniem znajdują się do wglądu u p.Prezesa J.Szlengela i u p.B.Czernieckiej.

Opole „Miastem Przyjaznym Starzeniu”

20180115_121643

W dniu 15.01.2018 r.o godz. 12.00 ,w sali Karola Musioła w opolskim Ratuszu odbyła się debata dot. uzyskania przez miasto Opole certyfikatu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO),”Miasto Przyjazne Starzeniu”.Debatę otworzył Prezydent Miasta Opola, pan Arkadiusz Wiśniewski.Do tej pory takie certyfikaty posiadają 4 miasta w Polsce(Gdynia.Ostrów Wlk ,Poznań i Oborniki Wlk).Dlatego też w debacie brali udział  przedstawiciele  Miasta Poznań,którzy przedstawili propozycje dokumentów  jakie należy przedstawić ,w dążeniu do otrzymania takiego certyfikatu.Moderatorami tego spotkania byli: Pani Leokadia Kubalańca -Przewodnicząca Rady Seniorów Miasta Opola oraz Pani Małgorzata Kozak-Z-ca Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu. W spotkaniu brali udział przedstawicie Klubów Seniora z terenu miasta Opola,organizacji pozarządowych,przedstawiciele wydziałów  Urzędu Miasta oraz przedstawicie koła „Zaodrze” PZERiI  w Opolu.

Zdjęcia z tego spotkania w zakładce „Galeria”

Spotkanie opłatkowe koła „Zaodrze” w dniu 13.01.2018 r.

W dniu 13.01.2018 r. w świetlicy Administracji Osiedla „Zaodrze”,odbyło się spotkanie opłatkowe  członków koła „Zaodrze”PZERiI w Opolu.Swoją obecność zaszczycili zaproszenie goście:

Pani  Helena  CHRZANECKA  – wiceprzewodnicząca  zarządu Oddziału Okręgowego PZERiI w Opolu,

Pani  Grażyna  PAŃKA-KOZŁOWSKA – szefowa klubu seniora „Seniorzy z  Przyszłością”,             działającego przy Administracji Osiedla „Zaodrze”

Pan  Zygmunt  KALINOWSKI  – przewodniczący Rady Osiedla „Zaodrze”, równocześnie członek koła „Zaodrze” PZERiI w Opolu

Obecni na spotkaniu  łamali się opłatkiem, życząc sobie dużo zdrowia i pomyślności w 2018 r.

Zdjęcia z tego spotkania w  zakładce  „Galeria”