Miesięczne archiwum: Styczeń 2016

Pierwsze spotkanie

W dniu 27.01.2016r. odbyło się nasze  pierwsze spotkanie z podopiecznymi i terapeutami Środowiskowego Domu Samopomocy „Magnolia” w wilii przy ul. Stoińskiego w Opolu . Wieczór poświęcony był śpiewaniu kolęd. Spotkanie otworzył Waldemar Maciaszczyk dyrektor ŚDS „Magnolia”, przedstawiając uczestników spotkania i opowiadając,w ogólnym zarysie, o ich co dziennej pracy. Gospodarze wieczoru przygotowali poczęstunek: było swojskie ciasto, oraz barszczyk z krokietami. Zebrani chętnie śpiewali kolędy przy akompaniamencie akordeonisty,  korzystając z przygotowanych śpiewników. Między jedną a drugą kolędą rozmawialiśmy o przyszłych wspólnych imprezach ,oraz o problemach ludzi objętych opieką ŚDS „Magnolia”. Czas minął bardzo szybko w miłej i serdecznej atmosferze. Spędziliśmy przemiłe popołudnie.

W wilii na Stoińskiego 8 nie ma warunków lokalowych, aby zaprosić większą ilość osób. ŚDS Magnolia” mieści się również na ul. Dambonia 3 i tam można zorganizować spotkania w większym gronie. Jest  tam także sala gimnastyczna, z której również można korzystać. Będziemy zachęcać naszych członków i seniorów  Osiedla „Zaodrze” do organizowania wspólnych spotkań i przedsięwzięć ze ŚDS „Magnolia”   na ul. Domańskiego 3.

Zdjęcia z wieczoru kolęd znajdują się w zakładce „Galeria”

Wycieczki

Do naszego Koła wpłynęły propozycje wycieczek i wczasów. Niektóre są ciekawe ,                     a z niektórych będziemy chcieli skorzystać. W terminie późniejszym podamy informacje       z których propozycji skorzystamy ( w zależności od ilości chętnych). Prosimy o zapoznanie się z ofertą i zgłaszanie Jurkowi Szlengelowi  tel.503324485 chęci uczestnictwa.

Szczegóły propozycji w nowej zakładce „Wycieczki”

Zaproszenie

Dom Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Opolu serdecznie  wszystkich zaprasza na Koncert Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się 14. 01. 2016  r. w Teatrze Lalki i Aktora (ul. Augustyna  Kośnego 2a,  Opole) o godz.14:00. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc organizator prosi o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa w koncercie . Zgłoszenia przyjmuje i rezerwuje wejściówki Pani Joanna Wojkowska pod nr tel. 512643929 ,a także Pani Leokadia Kubalańca, Sekretarz Koła „Zaodrze” PZERiI tel. 502282719.  Zgłoszenia przyjmujemy do 13.01.2015r.

Serdecznie zapraszamy na KONCERT