Miesięczne archiwum: Sierpień 2015

Opole dla seniorów – festyn na Malince

festyn rodzinnySerdecznie zapraszam do udziału organizowanym pod Patronatem Prezydenta Miasta Opola przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Opolu, Dom Dziennego Pobytu Malinka w Opolu oraz Stowarzyszenie na Rzecz Integracji Środowiska Lokalnego „Chciej Chcieć”- Ekologicznym Festynie Rodzinnym, który odbędzie się w dniu 06.09.2015r o godz. 13.00 na boisku przy ul. Chełmskiej w Opolu ( obok boiska Orlik).
Więcej w zakładce Opole dla Seniorów

Ogłoszenie

Koutdoor_nordic_walking_kurseoło „ZAODRZE” PZERiI  i Sekcja Seniorów działająca przy klubie Administracji Osiedla „Zaodrze” zapraszają wszystkich mieszkańców Osiedla Zaodrze na :

nocny rajd NORDIC WALKING po wyspie Bolko, który  odbędzie się 18.09.2015r.

Atrakcją rajdu jest spotkanie przed kawiarnią Laba z zastępcą naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KM Policji, który poprowadzi quiz na temat bezpieczeństwa na drogach.

Wymarsz spod siedziby Administracji Osiedla ul. Prószkowska 39 A o godz. 18,00.

Po powrocie z rajdu zorganizowane będzie spotkanie przy grillu na terenie Administracji Osiedla.

Dla wszystkich biorących udział w konkursach czekają ciekawe i atrakcyjne nagrody.

Organizatorzy zapewniają latarki, natomiast kijki każdy przynosi we własnym zakresie.

Chętni do wzięcia udziału w rajdzie proszeni są o zgłoszenie uczestnictwa w sekretariacie Administracji Osiedla telefonicznie 774746458 lub osobiście do dnia 15. 09. 2015r.

Uczestnicy rajdu wnoszą opłatę w wysokości 2 zł. na pokrycie kosztów organizacyjnych.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Organizatorzy

Sposoby na upały

Lemoniada 1.

W tym roku nie możemy narzekać na lato, a wręcz przeciwnie. Przedłużający się czas upałów daje się nam we znaki, czujemy się coraz bardziej ospali, szybciej męczymy się, wolniej myślimy, gorzej śpimy  i zwyczajnie nic nam się nie chce. Niezależnie od samopoczucia, musimy coś robić, aby ten „okropny” czas upałów „przekuć” na całkiem przyjemny letni czas. Pamiętajmy o kilku zasadach ,a jesienią okres lata będziemy wspominać z rozrzewnieniem i z nutką zadumy, że wcale nie było aż tak źle. Continue reading