Wszystkie wpisy, których autorem jest Ala

Międzynarodowy Dzień Inwalidy

Winów2_2019

29.07.2019r. odbyły się  uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Inwalidy w Opolu-Winowie , na terenie strzelnicy wojskowej. W uroczystości wzięli udział członkowie i sympatycy Polskiego Związku Emerytów , Rencistów i Inwalidów z całego województwa. Organizatorem uroczystości był Zarząd Okręgu PZERiI , przy wydatnej pomocy Urzędu Marszałkowskiego i 10 Brygady Logistycznej.Uczestnicy brali udział w występach oraz w zabawie, pomimo wysokiej temperatury. Organizatorzy zadbali o catering i wodę.

Przykro nam, że po raz kolejny Zarząd Okręgu nie pamiętał o działaczach i członkach Koła „Zaodrze” PZERiI w Opolu.

Zdjęcia z uroczystości zostały zamieszczone w zakładce „Galeria”

Dzień Kobiet 2019

12.02.2019r. z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet odbyło się uroczyste spotkanie członkiń Koła „Zaodrze” Polskiego Związku Emerytów , Rencistów i Inwalidów. Przewodniczący koła Jerzy Szlengel wręczył uczestniczkom spotkania, a także pracownicom Administracji Osiedla „Zaodrze”przepiękne różnokolorowe prymulki – zwiastunki wiosny. Spotkanie odbyło się przy kawie, herbacie i słodkościach. Przekazano również informacje o najbliższych planach koła ,oraz o planowanych wycieczkach. Na drugą część spotkania zaproszone zostały Panie z Amplifonu Poland Sp. zo.o. Które omówiły najczęściej występujące wady słuchu i zaprezentowały najnowsze aparaty słuchowe. Agata Księżyk zapraszała na bezpłatne badanie słuchu. Spotkanie było bardzo interesujące i minęło w miłej i przyjaznej atmosferze.

Zarząd Koła „Zaodrze” PZERiI

Zdjęcia ze spotkania zamieszczone zostały w zakładce „Galeria”

Spotkanie przy grillu

09.08.2018r. odbył się kolejny wspólny grill zorganizowany przez Koło „Zaodrze” PZERiI i Klub Seniora „Arkadia” działający przy ŚDS „Magnolia”. Poprzednie tego typu spotkanie było w zeszłym roku.W spotkaniu uczestniczyli także członkowie grupy wsparcia.

Grill został zorganizowany na terenie przy willi na ul. Stoińskiego 8 w Opolu.Koszty spotkania wzięli na siebie organizatorzy. Biesiada zgromadziła ponad 30 osób. Czas umilał Pan Akordeonista grając znane przeboje. Smaczny poczęstunek został przygotowany przez opiekunów Klubu Seniora „Arkadia”.

Pogoda dopisała, było słonecznie i baaardzo ciepło. Humory wszystkim dopisywały. Rozdano śpiewniki i popłynęły znane i mniej znane piosenki, ożyły w niektórych wspomnienia wywołane przez wspólnie śpiewane przeboje. Zrobiło się wesoło, czasami sentymentalnie. Wszyscy włączali się do śpiewania, jednakże afrykański upał nie sprzyjał biesiadowaniu. Wszyscy byli zmęczeni upałem. Spotkanie było wspaniałą okazją do spotkania się, porozmawiania a nawet do odnowienia znajomości.

Uczestnicy rozeszli się do domów w świetnych humorach i z żalem, że spotkanie dobiegło końca.

Do zobaczenia za rok!

Zarząd Koła „Zaodrze” PZERiI

Zdjęcia z grilla zamieszczone zostały w zakładce „Galeria”

ZAPROSZENIE

ZAPROSZENIE

Zarząd koła „Zaodrze” PZERiI wspólnie ze ŚDP „Magnolia” organizuje w dniu

9.08.2016 w godz. od 16.00- 18.00 w ŚDP „Magnolia” w Opolu przy ul. Stoińskiego spotkanie biesiadne przy kiełbasce z grilla i piosenkach.

Zapraszamy wszystkich członków do udziału w grillu.

Zapewniamy wspaniałe popołudnie!

Z uwagi  na sprawy organizacyjne proszę o potwierdzenie uczestnictwa do przewodniczącego na numer 503 324 485 do dnia 6.08.2018r.
Zarząd Koła „Zaodrze”

grill_-_glowne

Jarmark niezwykłości

Serdecznie zapraszamy w dniu 16.06.2018 na Wyspę Bolko  r. na wspaniały                        Jarmark niezwykłości już od godz. 11,00. Organizatorzy zapewniają wiele ciekawych atrakcji, dla każdego, a także gorący poczęstunek.                                                                                     Poniżej zamieszczamy afisz, który zawiera wszystkie atrakcje jarmarku.

XxY

Zarząd Koła „Zaodrze” PZERiI

Dzień Kobiet

6.03.2018r. w sali Administracji Osiedla „Zaodrze” odbyło się spotkanie zorganizowane dla Pań-członkiń koła „Zaodrze” PZERiI zorganizowane przez Panów w związku z Międzynarodowym Dniem Kobiet. Panie zostały obdarowane pięknymi prymulkami , zwiastunami wiosny. Panowie nie zapomnieli o Paniach – obsłudze biurowej administracji, wręczając im również kwiatki i ciasteczko. Spotkanie upłynęło w miłej i przyjacielskiej atmosferze przy kawie i ciasteczku. Uczestniczki wskazywały na konieczność organizowania częstszych takich spotkań, aby móc spokojnie po prostu pogadać o rzeczach ważnych i mniej ważnych. Niestety, okres grypowy wpłynął negatywnie na frekwencję.

Wszystkim zagrypionym Paniom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Zarząd Koła „Zaodrze

Zdjęcia ze spotkania znajdują się w zakładce „Galeria”

Nominacja

Nasza koleżanka  Leokadia Kubalańca została nominowana w Plebiscycie  NTO „Człowiek Roku 2017″ w kategorii „działalność społeczna i charytatywna”.

Prosimy o wsparcie tej kandydatury wysyłając SMS -a pod nr 72355 o treści CRD.92.

Dziękujemy.

Zarząd Koła „Zaodrze” PZERiI

Certyfikat nominacji NTO